10 удивителни правила за маса по света, които не бива да нарушавате
Във всяко културно общество е необходимо да се придържате към етикета.
Следователно, по време на пътуване до друга страна, е необходимо преди всичко да се проучат всички основни аспекти на поведението на определена култура. Всъщност понякога действията, които са ви много познати, могат да бъдат възприети като грубост или неуважение. Не пренебрегвайте правилата на етикета на масата. Както знаете, съвместното хранене сближава хората, а непознаването на елементарните обичаи може да предизвика недоразумения.
Във Франция прибързаното хранене се счита за лошо възпитание. Хората около вас ще ви гледат с презрение, ако изгълтате набързо храната си.
В Корея се счита за неприемливо да се започне хранене преди най-възрастния човек на масата.
В Италия се смята за лоши маниери да се иска повече сирене. Подобно искане е равносилно на обида на готвача.
Не се учудвайте, ако в Казахстан ви сервират чаша чай само наполовина напълнена. В никакъв случай не искайте повече, тъй като чаша чай, пълна до ръба, означава, че собственикът иска да ви изгони възможно най-скоро.
Във Великобритания се смята за лоши маниери да се загребва супа с лъжицата към себе си.
В Нигерия не е прието да се хранят деца с кокоши яйца, тъй като се смята, че те ще станат крадци. Така че помислете два пъти, преди да предложите бъркани яйца на нигерийско дете.
В Ямайка на деца, които все още не са се научили да говорят, не се дава пилешко. Смята се, че след ако изяде това месо, бебето никога няма да проговори.
В Китай се смята за недопустимо да се режат спагетите по време на хранене. Дългите спагети олицетворяват дълголетие. Ако човек отреже спагетите, той сякаш скъсява живота си.
Освен това в Китай не насочвайте клечките си за ядене към никого. Такъв жест се счита за груб.
В Германия хлябът е единствения продукт, който е приемливо да се яде с ръце.